زندگینامه سمیرا انصاری، "ما صلح پایدار میخواهیم"ا

Posted on at


سمیرا انصاری هستم در سال 1378 تولد شده ام بعد از تولدم به ایران مهاجر شدیم و به مدت 10 سال در آنجا مسکن گزین بودیم.


مکتب را در همانجا آغاز کردم و در مکتب شاگرد اول بودم و همیشه بخاطر درس خواندنم توصیف می شدم و در هر امتحان نمره کامل را از آن خود می کردم. بعد از چند وقتی به وطن خود بازگشتیم یعنی به ایران و به علت این که کار پدرم به نیمروز انتقال یافت ما هم مجبور شدیم که از هرات با فامیل به نیمروز برویم در آنجا صنف 2 را فرا گرفتم.


خوشبختانه در آنجا اول نمره شدم بعد از یک سال به هرات آمدیم چون مضامین مکتب پیش رفته بود و به درسها آشنایی زیاد نداشتم٬ متاسفانه از درجه خود بازماندم اما در امتحانات سالانه توانستم که دوباره درجه خود را بدست آورم. از صنف 4 به بعد اول نمره یا که دوم نمره میشدم از این دو درجه بیشتر پایین نمی آمدم وهمیشه مادر و پدرم من را به درسهایم تشویق میکردند و من هم اشتیاقم به درس خواندن زیاد تر میشود. مادر و پدر فامیل و در کل تمام خویشاوندانم مرا به درس خواندن تشویق می کردند و این تشویقها تنها عامل پیشرفتم در عرصه علم و تعلیم بود.حالا صنف 10 هستم و خوشبختانه اول نمره هستم به درسهایم علاقه زیاد دارم و اوقات فراقتم را یا مطالعه می کنم و یا موسیقی آرام گوش می دهم و یا که قرآن شریف را می خوانم.  یکی از کارهای که در زنده گی من برایم جالب بود این بود که قران شریف را در 2 هفته تمام کردم و این حرف را که فامیلم شنیدن بسیار خوشحال شدند.  دوست دارم که در آینده طب را بخوانم و مصدر خدمت به فامیلم شوم و یکی از آرزوهای بزرگ در زنده گی ام سفر کردن به کشور های خارج مثل پاریس, دوبی و هالند را دارم.


و حالا در کورس فلم انکس کار میکنم و بسیار خوشحال هستم بخاطریکه می توانم مقاله هایی که خودم می نویسم به تمام مردم کشورم و دوستانم به اشتراک بگذارم٬ و در عوض اگر مورد پسند دوستانم قرار گرفت آنها مقاله هایم بپسندند و به اشتراک بگذارند و نظر خود را ارائه میکنند. و من هم در عوض این زحماتی که می کشم هم نمره کسب می کنم و هم مقاله کمائی می کنم  دوست دارم.در کشورم یک شخصی باشم که تمام مردم مرا بشناسند و به من احترام بگذارند و یکی از آرزوهای دیگری که دارم این است که یک موتر از خود داشته باشم  و خودم درایو کنم و مادر و پدرم را به تفریح ببرم.


در کل تشکری می کنم از موسسه فیلم انکس که همچون موقعیتی را فراهم کرده تا استعداد های زیادی شکوفا گردد. و امید وارم که در کشور ما صلح پایدار باشد  و انتخاباتی که در پیشرو داریم باعث آبادی در کشور ما گردد.


 


برای خواندن مطالب قبلی فلم انکس لیسه گوهر شاد بیگم میتوانید پیوند زیر را دنبال نماید:


http://www.filmannex.com/Ghouharshad/blog_post 


سمیرا انصاری About the author

Ghouharshad

Ghouharshad High School is established in 1340 at the time of Zahir Shah in the middle of Herat city. The school is including 54 classes, 254 teachers, and about ten thousands of students who are studying in different shifts. Afghan Citadel Software Company equipped the school with an IT Class…

Subscribe 0
160