ورزش فوتبال افغانستان همراه با فیفا و توانمند سازی بانوان افغان- فرشته فروغ از نیویورک

Posted on at

This post is also available in:

امروز,فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) مقاله ای را تحت عنوان سرمایه گذاری در فوتبال افغانستان به چاپ رساند.بر اساس ارقام فدراسیون فوتبال افغانستان تعداد بازیکنان در سال 2006 از 19781 نفر تا کنون به 54000 نفر افزایش یافته است.این یک رقم بالایی است که نشان دهنده علاقه جوانان افغان به ورزش میباشد مخصوصا فوتبال.

"افغانستان یک موضوع قابل توجه برای توسعه فوتبال میباشد" بیانیه آقای تری ریگیناس مدیر ارشد توسعه و اجرایی فیفا."با سرگذشت تلخ افغانستان که در سالیان گذشته به آن دچار شده است, ما یک برنامه بسیار قوی برای سازماندهی و اجرایی روی دست گرفته ایم.ما حامی افغانستان خواهیم بود,مخصوصا در بخش های مدیریتی و تکنالوژی معلوماتی."

 

ورزش ففقط تحرک جسمی نیست,بلکه یک محرک روحی و الهامی برای کسانی میباشد که میخواهند رقابت کنند, ارتقا کنند و احترام داشته باشند و کار گروهی را یاد بگیرند.در کشورهای رو به توسعه, بخصوص افغانستان, ورزشمیتواند یک نقش بحرانی داشته باشد مخصوصا توسط چانس دادن به بانوان برای تحرک بیشتر.

این سالم ترین راه است تا بتوانیم زنان افغان را برای توانمند سازی کمک و حمایت نماییم.گرچه نبود امکانات و مکانی امن یک مشکل بزرگ است.

تیم فوتبال استقلال دومین تیم در لیگ برتر کابل میباشد.فیلم انکس در فصل سال 2012 این تیم را مورد حمایت خود قرار داده است.

 

یکی از دلایل حمایت از تیم استقلال این بود که برای بازیکنان زن نیز فرصت ورزش کردن را مهیا نموده است حتی در فوتبال که بیشتر یک ورزش مردانه در افغانستان میباشد.بنابراین,ما اولین قدم را برای ابتکارات انکس بانوان برداشته ایم,که پخش کننده رسمی آنلاین بازیها, مصاحه ها, و ویدیو های تیم استقلال میباشد.اینجا یک جای منحصر به فرد است که تبلیغات آنلاین, اشتهارات و مدیریت و استراتژی توسط بانوان طرح میشود.

تیم استقلال از تخصص گرایی رسانه های جمعی و مهرت های نرم افزار توسعوی بانوان در فیلم انکس مستفید میشود,که ماهانه بیش از 3 میلیون بازدید کننده دارد.تیم فوتبال استقلال هم اکنون در فیسبوک دارای بیش از 30000 طرفدار است.

قدم دوم آوردن بانوان به فعالیت های واقعی میباشد, که همان بازی کردن فوتبال است.در طول یکماه, تیم فوتبال بانوان استقلال تمرینات خود را تحت نظر مربیان ورزیده شروع کرده است.دختران جوان در کنار هم تمرین میکنند, با یاد آوری خاطرات تاریک و سیاه گذشته دارای نگاهی امیدوارانه به آینده.About the author

favad

favad forough was born in 1 june 1992 from Herat- Afghanistan.is the Vice President of Imperial Services & Consultancy Company. he is graduated from Economics in Herat University.

Subscribe 0
160