ورزش:...

Posted on at


ورزش یکی از روش هایی است که انسانها توسط آن میتوانند خود را از هر گونه بیماری و کسالت نجات بدهند. یا به عبارتی میتوان گفت ورزش نوعی تفریح است که میتوان توسط آن تمامی اعضای بدن بخصوص روحیه خود را تقویت کرده روز به روز به سلامتی و تندرستی خویش بیفزاییمهمانطور که همگی میدانید هر چیزی یک نوع فرهنگ پیاده سازی و استفاه کردن خاص خود را دارد. برای مثال ما باید این موضوع را درک کنیم که ورزش کردن بیشتر از تفریح بخاطر صحتمندی روح و جسم بکار برده میشود اما متأسفانه بعضی از ورزشکاران ما، بعد از اینکه توسط رشته بدنسازی که شاخه یی از ورزش است، اندام خود را تغییر داده و بزرگ کردند، به مرور زمان غرور و تکبر خاصی آنها را فرا گرفته و از این اندام خود استفاده های غلط میکنند. برای مثال اگر شخص کوچکتر و ضعیف تر از خود را ببینند و با او درگیر شوند، اندام خود را به رخ او کشیده و تا میتوانند او را زیر بار لت و کوب می آورند.


اما از دیدگاه من این فرهنگ استفاده از ورزش نیست بلکه باید یک شخص ورزشکار بیشتر از یک شخص عادی دارای اخلاق و روحیه انسانی باشد البته اگر به روش های مناسب و استندرد از ورزش استفاده کنددر کل همگی باید این موضوع را قبول کنیم که انسان هایی که واقعاً زندگی میکنند و معنای حقیقی زندگی را میفهمند، حتماً ورزش را جزء برنامه های اصلی روزانه خود قرار داده و بطور درست آن را در زندگی خود پیاده میکنند.


مطمئناً افرادی که ورزش میکنند، صحتمندتر از کسانی خواهند بود که حتی به ورزش فکر هم نمیکنند. بعضی از اشخاص وجود دارند که در ابتدا هیچ توجه و علاقه یی به ورزش ندارند اما بعد از اینکه دچار بیماری هایی از قبیل: قلبی، اضافه وزن، بالا رفتن کلسترول خون و ....... شدند آن وقت شروع میکنند به ورزش کردن.


اما از دیدگاه من ورزش را باید وسیله یی برای پیشگیری خطرات احتمالی صحی  دانست نه وسیله یی برای درمان این خطرات.....


در پایان اگر بخواهیم یک نگاه کلی به ورزش افغانستان بیندازیم در میابیم که الحمدلله نظر به سال های قبل هم توجه بیشتری به آن صورت گرفته هم روی آن سرمایه گذاری شده. قسمیکه همه ما شاهد آن هستیم تیم های ملی ما افتخارات بسا بار ارزشی را برای کشور فقیر و جنگ زده مان کسب کردند و ما توانستیم با همت آنان حرفی برای گفتن داشته باشیمپس این گونه نتیجه گیری میکنیم. در عصر حاضر اگر به ورزش و ورزش کردن بطور دقیق توجه صورت گیرد و حکومت یک کشور به طور درست آن ارزش قائل باشد می توان به حدی رسید که تمام دنیا برای یک آینده آباد و درخشان کشور ما افغانستان را انتخاب کنند و در تمام دنیا در سطر خبرها باشیمبیایید به ورزش ارزش قائل شویم و به جنگ و بدبختی نفرین بفرستیم!About the author

lovelysweet

23 ساله هستم یک خانم متأهل نویسندگی را بسیار دوست دارم اما بیشتر تجربه کاریم را در بخش دوبله بدست آوردم بسیار زندگیم را دوست دارم همچنان خانواده ام را

Subscribe 0
160