Almanya'da bir hafta sonu - 2. Gün: Bayreuth Yemeği

Posted on at


Biz 'Hermitage ve Mahkeme Bahçe Bayreuth' ve Bamberg şehri ziyaret Almanya'daki yolculuk bizim ikinci gününde. 18:00 etrafında biz Bamberg sol ve Bayreuth geri bizim otele yöneldi. Kısa bir aradan sonra, biz daha sonra akşam yemeği için "Goldener Löwe" adlı bir restorana gittik. Eğer "Goldener Löwe" ne anlama geldiğini tahmin edebiliyor musunuz? Burada kısa bir Alman derstir: Goldener Golden, gelir ve Löwe İngilizce Aslan demektir ... yani Goldener Löwe Golden Lion olduğunu!

Akşam yemeğinde ne var ki? Daha Alman mutfağı yemekleri ve tabii ki benim favori Buğday birası (Weissbier)! :) Dil engeli olsa bile, ben hemen hemen tüm Alman mutfağı yemekleri gibi düşünüyorum ama biz yine de nefis bir şey sipariş başardı! İşte biz sipariş yemekleri şunlardır:

 

- Öküz yanakları.

 

- Patates Dumpling ile Rinderroulade.

 

- Patates Dumpling ile Sauerbraten.

 

- Semmel köfte; Alman Ekmek Köfte.

 

- Ekşi ve tatlı mor Almanlar.

Kuşkusuz onlar were great! Kulmbacherstrasse 30, 95445 Bayreuth, Tel: sonunda Bayreuth bir gün sona, belki bunu bir deneyin :) İşte "Goldener Löwe" adresidir verebilir. 0921-746060

 

Eh ... Bugünlük yeterince kalori! Iyi geceler :)

 

Eğer daha fazla Alman mutfağı yemekleri görmek istiyorsanız, bu blog kontrol edebilirsiniz: "Almanya'da bir hafta sonu: Bayreuth Gün 1 Akşam Yemeği".

-Ellyn

İngilizce'den çeviri ve düzenleyen: SobiAbout the author

sobii

hey hey i am sobii and i do nothing... seriously :p

Subscribe 0
160