Afan-776

0
Subscribers 0
Following 0

Afan-776 dashboard

Filmmakers »

ویژگی مهم تجهیزات خانه بازی کودکان
تنوع تجهیزات: اگر قرار باشد همان وسایلی که در مهد کودک یا پارک وجود دارد در خانه‌های بازی نیز نصب شوند، کودکان چندان مشتاق بازی نخواهد بود؛ از طرفی کودک قرار است به مدت بیش از یکی دو ساعت به صورت آزادانه بدون دستور مربی یا والدین در این مکان بازی کند، در صورتی که تنوع تجهیزات خانه بازی کم باشد کودک خسته و کسل خواهد شد. پس با توجه به اندازه خانه بازی، تجهیزات باید از تنوع منطقی برخوردار باشند.
ایمنی خانه بازی و تجهیزات: هر چند مربیان برای مراقبت از کودکان آن جا هستند اما تعداد و وضعیت کودکان غیر قابل پیش بینی ست یک روز ممکن است تعداد کودکان کم و هیجان‌شان پایین باشد که در این صورت مراقبت از آن‌ها آسان خواهد بود، اما یک روز ممکن است شلوغ و پر سر و صدا باشد و مربیان نتوانند در همه لحظات مراقب همه کودک باشند. در این طور مواقع ملاحظات ایمنی مثل کفپوش فومی، وسایل پلی اتیلنی و مواردی از این دست ضروری است.
قابل شستشو بودن وسایل نیز از نکات ایمنی و بهداشتی محیط است، تجهیزات باید به گونه‌ای باشند که به راحتی شسته شوند و در طی شستشو مکرر آسیب نبینند.
کیفیت بالا وسایل: معمولا خانه‌های بازی، از 8 صبح که باز می‌شوند تا 10 یا 11 شب که بسته می‌شوند میزبان تعداد زیادی کودک و والدین‌ هستند و این بدان معنی ست که تجهیزات دائما در حال استفاده‌اند، در صورتی که وسایل با کیفیت و استاندارد نباشند، ماندگاری طولانی نخواهند داشت و علاوه بر هزینه مالی، وقت و انرژی مالک را برای خرید و نصب دوباره تجهیزات هدر خواهد داد.
زیبایی و تنوع رنگ: برای این که یک خانه بازی در میان رقیبان خود متمایز باشد و در دل کودک و والدین جا خوش کند باید طراحی زیبا و تجهیزات خوش رنگ و لعابی داشته باشد.
به همین دلیل هنگام خرید تجهیزات خانه بازی باید به این توجه کنید که رنگ، شکل و اندازه تجهیزات با هم هماهنگ باشد و مناسب مکانی باشد که تجهیزات قرار است در آن‌ جا نصب شوند.