Saramira-9239

0
Subscribers 0
Following 0

Saramira-9239 dashboard

Filmmakers »

به گزارش سفر باتو ، وان شهری بسیار کوچک با طبیعتی شگفت انگیز است ، که با شهرهای شمال غربی ایران هم مرز است . این شهر دارای قدمت تاریخی بسیار طولانی بوده که باستان شناسان برخی از آثار تاریخی آن را به پنج هزار سال پیش نسبت می دهند . شهر وان دارای جاذبه های متنوعی است که از میان آن میتوان به دریاچه وان ، جزیره آختامار ، وجود آثار تاریخی ارزشمند و باشکوه و همچنین مجموعه های تفریحی و مراکز خرید مدرن و متنوع اشاره نمود .
در ادامه تور وان باید افزود طی توافق های صورت گرفته مابین دولت‌های ایران و ترکیه ، شهروندان ایرانی از قانون دریافت ویزا معاف بوده و می‌توانند نهایتا نود روز تمام (سه ماه) بدون ویزا در خاک کشور ترکیه حضور داشته باشند . پس برای سفر به این شهر نیاز به ویزا نخواهید داشت و تنها با تهیه بلیط هواپیما ، و یا از راهی زمینی میتوانید خود را به شهر وان برسانید . همچنین نزدیکی مصافت تا حدود زیادی هزینه های سفر را کاهش می دهد و البته اقامت در این شهر به نسبت دیگر شهر های توریستی کشور ترکیه ارزان تر خواهد بود .
کلیسای کاتولیک ایروان Katoghike Church
کلیسای مریم مقدس یکی از زیباترین کلیساهای این شهر در تور ارمنستان است که قدمت آن به قرن سیزدهم باز می گردد . این بنا در سال ۱۹۳۶ به کلی ویران شد ، اما قسمت هایی از محراب و مجموعه آب انبار کلیسا تقریبا سالم ماند و در دهه های اخیر و به همت باستان شناسان و کارشناسان تاریخی مرمت و بازسازی گردید .