حرف های پنهان در لوگوی شرکت های معروف

Posted on at


حرف های پنهان در لوگوی شرکت های معروف


در این مطلب قصد دارم تا برای شما دوستان در مورد راز های پنهان در نشان های برخی شرکت های معروف صحبت نمایم امید مورد توجه تان قرار بگیرد.


Amazonشاید نشان سایت آمازون در نگاه اول هیچ مورد پنهانی در خورد نداشته باشد، اما پشت ظاهر ساده این شرکت، رازی نهفته است. به فلشی که زیر کلمه amazon قرار دارد دقت کنید. این لبخند زیبا در حقیقت حرف a را به z  وصل می کند تا با اعتماد به نفسی خاص به بیننده القا کند که هر چیزی در آمازون پیدا می شود.


Eighty20Eighty20 موسسه ای در زمینه مشاوره های تجاری است. اکثراً افراد با دیدن این لوگو شاید تصور کنند این لوگو هیچ پیامی را نمی رساند. اما تمام پیام در مربع های خاکستری و آبی است که نقش صفر و یک را بازی می کنند. پس اگر دوباره به این لوگو نگاه کنید، خواهید دید که ردیف اول 1010000 و ردیف دوم 0010100 را ساخته اند که اعداد 80 و 20 را در باینری نمایش می دهند.


FedExلوگوی شرکت FedEx را شاید بتوان بهترین نمونه از نشان هایی با مضمون های پنهان برشمرد. اگر با دقت در این لوگو دقت کنید، متوجه نمادی که بین دو حرف E و X ساخته شده، خواهید شد. این فلش نشانگر سرعت و دقت است.


Sony Vaioوایو را حتماً می شناسید. نامی تجاری که سونی بر لپ تاپ هایش هاده است. فکر می کنید در لوگوی وایو پیامی نهان وجود دارد؟ اگر کمی هوشمند باشید، پاسختان ((بلی)) است.


دو حرف اول Vaio نمایانگر سیگنال های آنالوگ و دو حرف دوم آن که شبیه 0 و 1 هستند، سیگنال های دیجیتال را نشان می دهند.


Sun Microsystemsلوگوی شرکت Sun از شناخته شده ترین نشان های دنیای فناوری است. این نشان را از هر جهتی که بخوانید، Sun خوانده می شود. طراحی این نشان را پروفسور Vaughan Pratt از دانشگاه استنفورد انجام داده است.


 


نویسنده : محمد امید خیراندیش160