دغدغه جوانان و نوجوانان برای داشتن رژیم غذایی سالم...

Posted on at


 


این روز ها انسانان سعی بر این دارند تا بتوانند عمر خود را طولانی کنند و سالمتر زندگی کنند.


داشتن بدن سالم باعث خوب زندگی کردن افراد میگردد.برای داشتن بدن سالم انسانها باید موارد خیلی مهمی را رعایت کنند,2 دلیل عمده که باعث داشتن بدن سالم است عبارتند از:


1 ورزش کردن


2 رژیم غذایی سالم


امروزه اسستفاده از کلسترول,کاربوهایدرایت ها,قند ها و چربی های اضافی در غذای روزمره ما بیشتر دیده میشود که همه این ها باعث چربی اضافی در بدن و چاقی کاذب می گردد.


برای داشتن وزن متناسب باید تحرک روزمره و انرژی گرفته شده برابر باشند,تا بدن بتواند نیاز خود را برآورده کند.درین بلاگ بیشتر به اصول گرفتن رژیم غذایی سالم میپردازیم.


رژیم غذایی یه معنی کم خوردن نیست,به معنی درست خوردن است..


امروزه تعدادی زیادی از جوانان و نوجوانان دختر و پسر نگرانی های زیادی بخاطر رژیم گرفتن دارند آنها فکر میکنند با نخوردن غذا میتوانند رژیم غذایی سالمی داشته باشند اما باید گفت اینطور رژیم غذایی کمکی نمیکند و باعث چاقی بیشتری میشود

.


برای مثال: یک شاگرد مکتب شاید بتواند 2 یا 3 وعده غذا نخورد اما وعده های دیگر را نمیتواند دوام بیاورد واینطور وقفه که برای یکدفعه شکم انسان خالی باشد و بعد پر شود باعث میشود معده انسان واکنش های زیادی را نشان دهد که یکی از آنها ترشح کردن امید زیاد که خود باعث گرفتن زخم معده میشود یا زیاد کردن و تحریک کردن انسان به یکبار پر خوری کردن زیاد میگردد.


در نتیجه رژیم گرفتن یعنی درست خوردن است نه کم خوردن.


بر اساس تحقیقات نشان داده شده انسانها روزمره باید از انواع میوه جات,سبزیجات,حبوبات,نشایسته ها و لبنیات استفاده کنند تا بتوانند نیاز های بدن را رفع کنند.


اما برای چاق نشدن میتوان از مقدار کمی در روزمره گی بین وعده های متعدد استفاده مود مثلآ: وعده های


 


متعدد به معنی خوردن مواد اغذیه بجای 3 وعده به 5 یا 6 وعده در روز میباشد


.


با زیاد کردن وعده های متعدد در روز و کم کردن مقدار مواد خوراکی میتوان از رژیم غذایی خوبی بهرمند شد.


کم کم بدن انسان به کم خوردن عادت میکند و سیستم بدن نیاز های  خود را بیشتر تنظیم میکند.


به این ترتیب میتوان یک بدن سالم و تندرست داشت.


نوجوانان و جوانان میتواند بیشتر متوجه آنچه که میخورند و آنچه بدنشان نیاز دارد را تشخیص بدهند نیاز های بدنشان را بر اساس خواستشان برآورده کنند پس برای داشتن یک بدن سالم و تندرست نیاز به مراقبت در خوردن و تنظیم نیاز ها میباشد.160