سشوار کشیدن مو چه ضرری دارد

Posted on at


سشوار وسیله ای است که معمولا خانم ها از آن بطور مداوم استفاده میکنند، خانمها هر دو روز یک بار به حمام می روند و بعد از آن برای خشک کردن موهایشان از سشوار استفاده میکنند، اما آیا استفاده نادرست و بیش از حد از آن باعث آسیب زدن به مو نمیشود ؟


بسیاری از سشوارهای داغ برای صاف کردن موهایشان استفاده میکنند و این کار باعث میشود تا موها آسیب ببینند. درست است که سشوار دلیلی برای ریزش مو نمی باشد، چون با ریشه مو سرو کاری ندارد و تنها بخشی را که در بر میگیرد تنه مو می باشد.


در واقع استفاده از سشوار داغ و یا استفاده از آن قبل از اینکه موهایتان خشک شود باعث میشود تا آسیب جدی به تنه موها وارد شود که از نهایتا ناصاف شدن، بی نظم بودن و شاخ شاخ شدن موها را در پی دارد. و تمام این موارد زیبایی مو را کاهش میدهد. 


 


خیلی ها میخواهند بدانند که تفاوت بین اتوی مو و سشوار در چیست و کدام یک آسیب بیشتری به موهای وارد میکند. در واقع مشخص است که اتوی مو آسیب بیشتری به موها وارد میکند تا سشوار!


اما در صورتی که استفاده از اتوی مو و یا سشوار کم باشد مشکل خاصی ایجاد نمی کند. هر چه از این وسایل بیشتر استفاده کنیم، آسیب های وارده به تنه مو هم بیشتر میشود.


About the author

160